
Касата отваря половин час преди първата прожекция за деня!
дата:28.03-03.04.2025г
час: 19:00ч
цена на билетите: 10,00лв
Вторият игрален филм на режисьора Павел Г. Веснаков се среща с публиката
„Безветрие“ тръгва по кината в цялата страна от 28 март. Това е вторият пълнометражен игрален филм на Павел Г. Веснаков, след „Уроци по немски“. Веснаков не спира и своята работа по сериали. Последният му сериал „Всичко за сина ми“, с участието на Димитър Рачков, все още се излъчва по БНТ1.
„Безветрие“ имаше своята световна премиера на фестивала Карлови Вари. А отзивите на критиката бяха от „Безупречно заснет”, Variety; до „Поразително красив филм“, Screen Daily.
Премиерата в България ще бъде в рамките на София Филм Фест на 17 март. „Безветрие“ разказва историята на млад мъж, който се прибира в България, за да продаде апартамента на починалия си баща. Рутинната на пръв поглед задача се превръща в пътешествие назад във времето, чрез което трябва да превъзмогне травмите от миналото.
В главната роля ще видим Огнян Павлов, популярен като рап изпълнителя „FYRE”.
“Зрителите ще могат да видят Оги в неочаквана светлина. Филмът е изцяло фокусиран в него и вдъхновен от неговата чувствителност“, споделя режисьора Павел Г. Веснаков. Във филма участват още Веселин Петров, Надя Дердерян, Михаил Мутафов, Константин Трендафилов, Лидия Вълкова, Васил Бинев и други. Оператор е Орлин Руевски.